Choinka z patyków i gałązek DIY

Choinka z patyków i gałązek DIY

Jak Boże Narodzenie to oczywiście choinki duże i małe, sztuczne i żywe, że wszelkiego typu ozdobami. Dziś mamy dla Was kilka propozycji na wyjątkowe, ekologiczne choinki, które można wykonać samodzielnie lub ze swoją pociechą. Wspólna “produkcja” choinki z pewnością dostarczy Wam wiele radości. Zapraszamy do lektury!

Sposób przygotowania

Choinka z gałązek tui i patyków

Nasza pierwsza propozycja to prosta w wykonaniu, ale bardzo zjawiskowa niewielka choinka z gałązek tui lub innego drzewa i patyków.

Czego będziemy potrzebować?

 • patyki – jedna choinka to trzy patyczki
 • zielone gałązki
 • klej – najlepiej na ciepło
 • rolka po ręczniku papierowym
 • nożyczki
 • kawałek filcu – aby wykonać dodatkowe ozdoby
 • sznurek – najlepiej jutowy

Wykonanie

 1. Wybieramy trzy patyki i łączymy je tak, aby utworzyły trójkąt.
 2. Związujemy wszystkie końce naszych trójkątów.
 3. Przyklejamy zielone gałązki tak, by wypełniły środek trójkąta.
 4. Następny krok to przygotowanie stojaka dla naszej choinki. Wystarczy odciąć kawałek papierowej rolki – około 2 cm, wyciąć wgłębienia na patyki i przykleić.
 5. Teraz już pozostaje tylko wykonać gwiazdę z filcowej tkaniny i przykleić na czubku choinki. Gotowe!

 

 

Poniżej zamieszczamy wideoporadnik. Miłego oglądania!

Choinka z gałązek brzozy

Nasza kolejna propozycja to piękna choinka z gałęzi, którą można zawiesić na ścianie. Choinka jest bardzo prosta w wykonaniu, jej przygotowanie nie generuje praktycznie żadnych kosztów a efekty są naprawdę znakomite. Zaczynamy!

Czego będziemy potrzebować?

 • Kilka gałęzi o różnej długości – najlepiej prezentują się gałązki brzozy, (liczba gałązek zależy od tego, jak dużą choinkę chcemy wykonać, minimalna liczba gałązek to 3 sztuki),
 • sznurek, najlepiej jutowy
 • klej na ciepło
 • ozdoby – mogą być bombki, szyszki, suszone plasterki cytrusów – wszystko zależy tutaj od naszej kreatywności.

Wykonanie

Gałązki układamy jedna pod drugą, od najkrótszej do najdłuższej. Następnie gałązki związujemy z sobą – najlepiej zrobić to w taki sposób, by nie trzeba było ucinać sznurka. Jak to zrobić? Zawiązujemy sznurek po prawej stronie najkrótszej gałęzi, następnie schodzimy w dół i zawiązujemy po prawej stronie dłuższej gałęzi, aż w końcu docieramy do ostatniego poziomu. Gdy dotrzemy do ostatniej gałęzi, zawiązujemy sznurek po prawej, a następnie po lewej stronie i wędrujemy w górę, zawiązując tym razem pętelki po lewej stronie każdej z gałęzi. Gotowe.

Naszą choinkę możemy ozdobić bombkami, łańcuchami, szyszkami, światełkami – czym tylko chcemy. Gdy już nasz świąteczna ozdoba będzie gotowa pozostanie tylko zawiesić ją na ścianie.
Powodzenia!

 

 

Podsumowanie

Wystarczy odrobina kreatywności i stworzymy wyjątkowe ozdoby świąteczne bez niemal żadnych kosztów ‒ całe mnóstwo materiałów znajdziemy w lesie, mowa tutaj chociażby o gałązkach, szyszkach, patykach. Warto poświęcić nieco czasu i stworzyć wyjątkową, oryginalną choinkę. Własnoręcznie wykonane ozdoby z pewnością dostarczą Wam mnóstwo radości.

 

 


Powodzenia!