Dlaczego warto pisać listy do Świętego Mikołaja?

Dlaczego warto pisać listy do Świętego Mikołaja?

Któż z nas w dzieciństwie nie pisał listów do Świętego Mikołaja i nie planował, że w tym roku spotka się z Gwiazdorem? Od tamtej pory nic się nie zmieniło, najmłodsi nadal piszą piękne listy do Świętego i, gdy tylko za oknem robi się chłodniej, w napięciu wyczekują na jego przybycie.

Wyjątkowa tradycja

Pisanie listów do Świętego Mikołaja to piękna i wyjątkowa tradycja, która podtrzymywana jest od lat i przekazywana z pokolenia na pokolenie. W okresie przedświątecznym warto usiąść z maluchem i wspólnie stworzyć listę życzeń, a następnie zaadresować kopertę i wysłać ją do Laponii.

Dlaczego warto pisać listy?

Jak już wspomnieliśmy, pisanie listu do Świętego Mikołaja to wyjątkowa tradycja, ale to oczywiście nie jedyny argument. Wspólne pisanie listu to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu, jak również na to, by lepiej poznać własne dziecko. Podczas pisania listu możemy w bardzo łatwy sposób dowiedzieć się, czego nasze dziecko potrzebuje, jakie ma marzenia i pragnienia. Może okazać się, że nasz maluch wcale nie potrzebuje kolejnej zabawki, a dużo bardziej zależy mu na spędzeniu czasu z rodzicami.
Ponadto, pisanie listu może spełnić również funkcję edukacyjną – maluch nauczy się pisać listy formalne, pozna takie pojęcia, jak nadawca i odbiorca, nauczy się, w jaki sposób adresować kopertę. Co więcej, pisanie takiego listu będzie bardzo dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Odpowiedź od Świętego?

Gdy już napiszemy wyjątkowy list do Mikołaja, możemy zrobić maluchowi wielką niespodzianką i zadbać o to, by Święty odpowiedział na list. Wszystko zajmie nam zaledwie kilka minut a maluch otrzyma pięknie zapakowany, opatrzony pieczęcią list od Mikołaja.
Święty w odpowiedzi może napisać dosłownie wszystko, wystarczy, że wybierzemy odpowiedni szablon, wśród dostępnych wymienić między innymi możemy: Mikołajkowe czary, Ach te ciasteczka, Śnieżne ścieżki, Twoje lalki, Pluszaki i kucyki.
Odpowiedź prosto z Laponii z pewnością zaskoczy malucha i dostarczy mu wielu pozytywnych emocji. Jeśli więc szukacie pomysłu na wyjątkową niespodzianką dla dziecka, podpowiadamy, że list od Mikołaja będzie strzałem w dziesiątkę.