Jak zachować magię mikołajek?


Dorastając, dzieci powoli tracą zainteresowanie św Mikołajem, przestaje je interesować gdzie mieszka św Mikołaj oraz jak wyglądają elfy. Wynika to głównie z utraty wiary w istnienie Gwiazdora. Niewątpliwie, warto jak najdłużej zachować magię, która otacza wizytę św Mikołaja u najmłodszych pociech. Jak to zrobić?

List do św Mikołaja

Z pewnością dobrym pomysłem na mikołajki jest napisanie wspólnie z dzieckiem listu na adres św Mikołaja w Laponii. Dobrze byłoby się do tego przyłożyć, tworząc list formalny oraz pakując go do koperty. Nie ma wątpliwości, że dziecko będzie się przy tym świetnie bawiło, a ponadto nauczy się, jak adresować listy. Co powinno się znaleźć w liście? Oczywiście, przede wszystkim powinna to być lista prezentów. Ponadto, maluch powinien bezpośrednio zwrócić się do Mikołaja oraz zapewnić, że przez cały rok był grzeczny.

List od św Mikołaja jako odpowiedź z Laponii

Nie ma wątpliwości, że napisanie listu do Mikołaja zapewni maluchowi zabawę, jednak prawdziwą radość sprawi mu, jeżeli dostanie odpowiedź z Laponii. Jak to możliwe, aby św Mikołaj faktycznie odezwał się do malucha? Obecnie istnieje możliwość skorzystania z usług firmy, która konstruuje listy oraz wysyła je do dzieci. Każda wiadomość jest zindywidualizowana, co oznacza, iż zawiera bezpośrednie zwroty do danego dziecka. Które dziecko nie poczułoby się wyróżnione, otrzymując list od Mikołaja? Ponadto, podarowanie dziecku zaadresowanego do niego listu z pieczęcią pozwoli mu nieco dłużej wierzyć, iż Mikołaj rzeczywiście istnieje.

Ponadto, istnieją również filmy od świętego Mikołaja. Niewątpliwie, jest to jeszcze lepsze rozwiązanie, jeżeli maluch ma wciąż utrzymywać wiarę w mieszkającego w zimnej Laponii Mikołaja. Co zawiera film od świętego Mikołaja? Przede wszystkim, zapewnia on adresata filmu, że otrzyma prezent, który już jest pakowany na sanie. Ponadto, Mikołaj prezentuje elfy oraz renifery, bez których nie byłby w stanie dostarczyć dzieciom prezentów.

Najlepsze prezenty na mikołajki

Oczywiście kluczowe znaczenie dla atmosfery towarzyszącej mikołajkom mają prezenty, jakie otrzymuje dziecko. Wydaje się, że nie powinny być bardzo wartościowe, gdyż wtedy wszystko oprócz prezentów przestanie mieć znaczenie. Niemniej jednak prezent od Mikołaja musi sprawić radość, aby maluch z niecierpliwością oczekiwał kolejnych mikołajek. Wydaje się, iż najważniejsze jest powiązanie prezentu z samą osobą Mikołaja. Dlatego też list od Mikołaja, czy też film o św Mikołaju wydają się bardzo trafionymi pomysłami.