Jak zapewnić dziecku świąteczną radość?


Wraz z wiekiem dzieci zdają się tracić nieco radość, jaką wcześniej wywoływały u nich święta Bożego Narodzenia. Najważniejszą rzeczą początkiem grudnia przestaje już być list do św mikołaja. Jeżeli odpowiednio nie zadba się o nastrój w mikołajki, jak i podczas Bożego Narodzenia, z czasem dzieci będą już tylko czekały na prezenty, nie ciesząc się zupełnie całą otoczką towarzyszącą świętom. Ponadto, dzieci stopniowo tracą również wiarę w Mikołaja. Warto zadbać o to, aby przez jak najwięcej lat maluch z utęsknieniem czekał na nastanie okresu świątecznego. Jak to zrobić?

List od świętego mikołaja z Laponii

Niewątpliwie, wiara dziecka w świętego Mikołaja będzie większa, jeżeli sam gwiazdor wyśle do niego wiadomość. List od św Mikołaja to usługa, którą może dziś zamówić każdy rodzic. Wygląda to w ten sposób, iż podaje się podstawowe informacje o dziecku, jak również o prezencie, który zamierza mu się wręczyć. W odpowiedzi dziecko otrzymuje list od mikołaja, w którym zawarte są te informacje. Ponadto, Mikołaj instruuje malucha, aby grzecznie się zachowywał oraz serdecznie go pozdrawia. List posiada pieczęć oraz adres św Mikołaja w Laponii, przez co maluch nie zwątpi, iż rzeczywiście nadano go w wiosce świętego Mikołaja.

Warto zauważyć, że istnieją również filmy od świętego Mikołaja. Jest to rzecz jasna nieco droższa usługa. W tym przypadku dziecko otrzymuje nagranie, na którym święty mikołaj, któremu pomagają elfy, oprowadza po swoim domu. Na wideo pojawia się zdjęcie dziecka, do którego przez cały film Mikołaj zwraca się po imieniu.

Wizyta w wiosce świętego Mikołaja

Innym sposobem na urozmaicenie dziecku okresu świątecznego jest wizyta u Mikołaja. Wioska świętego Mikołaja w Polsce jest do znalezienia w zasadzie w każdym mieście. Wioski takie tworzy się dzisiaj w centrach miast, jak również w obiektach handlowych. Często można je odwiedzać na długo przed mikołajkami, aż po boże narodzenie.

Ponadto, są również wioski rozkładane tylko na jeden dzień. Najczęściej powstają ze względu na organizację spotkania z Mikołajem. Z pewnością wizyta z maluchem na takim spotkaniu to doskonały pomysł. Jest to okazja, aby dziecko nabyło wspomnień na wiele lat, jednocześnie doceniając nieco bardziej okres świąteczny.

Bajki z Mikołajem

Kolejnym działaniem, mającym na celu zwiększenie u maluchów radości ze świąt, jest zachęcanie ich do oglądania bajek o świętym Mikołaju. Często pokazywane są w nich dom świętego Mikołaja, elfy świętego mikołaja, jak i sam gwiazdor. Filmy świąteczne dla dzieci powinny przedstawiać okres świąt jako radosny, przyjazny, spędzany w gronie rodzinnym. W ten sposób dzieci nadal będą doceniać magię świąt, nie przestając nawet w dorosłości.