Jak zatrzymać magię świąt?

magia świąt

Im dzieci stają się starsze, tym mniej radości sprawiają im święta. Przestają je interesować listy do świętego mikołaja oraz cała świąteczna otoczka. W pewnym momencie istotne znaczenie zdają się mieć tylko prezenty. Warto dołożyć wszelkich starań, aby dziecko jak najdłużej zastanawiało się, jaki jest adres do św Mikołaja i poczuło magię świat. Jak o to zadbać? Prawdopodobnie bardzo by pomogło, jakby maluch otrzymał list od świętego Mikołaja.

Wiadomość z Laponii

Istnieje pewien sposób, aby dzieci o wiele dłużej wierzyły w bajki z Mikołajem w roli głównej. Rodzic może dziś udowodnić swojemu dziecku, że wie, jaki jest adres św Mikołaja w Laponii i właśnie wysłał do niego list. Zaświadczeniem o autentyczności tego twierdzenia ma być list od Mikołaja dla dziecka. Alternatywnie, można również zdecydować się na wideo, w którym Mikołaj, czy jak kto woli Dziadek Mróz, przemawia bezpośrednio do danego dziecka. Obecnie w internecie działają firmy, które oferują usługi polegające właśnie na dostarczaniu maluchom listów i nagrań od świętego Mikołaja.

List od Mikołaja do dzieci

Widniejący na kopercie adres św Mikołaja z pewnością przekona każdego niezdecydowanego malucha, że Gwiazdor rzeczywiście istnieje. Mało tego, list od Mikołaja to dobry prezent również dla dzieci, których wiara jest niezachwiana. Z pewnością poczują się one wyróżnione i szczęśliwe, jeśli sam Mikołaj zwróci się do nich osobiście.

Jeżeli chodzi o list od Mikołaja wzór zawiera zwykle bezpośredni zwrot do dziecka w formie pochwały za dobre zachowanie i pouczenia, aby przez cały rok maluch słuchał rodziców. Ponadto, Mikołaj odnosi się do prezentu, oraz opisuje swoją pracę, a także wspomina towarzyszące mu elfy. Warto jednak zauważyć, że zwykle klient może w dużym stopniu modyfikować treść listu. Co więcej, najczęściej znajduje się w nim miejsce na dopisanie własnego akapitu. Kwestia personalizacji każdego listu jest ważna, aby dziecko rzeczywiście czuło się wyjątkowo i uwierzyło, że jest to prawdziwy list od świętego Mikołaja z Laponii.

Prosto z Laponii – film o Mikołaju

Zamiast listu można zamówić również film z Mikołajem w roli głównej. Do wyboru są różne nagrania, na których gwiazdor opowiada o sobie, swojej pracy i pomocnikach. Ważna jest również personalizacja każdego filmu. Rzecz w tym, iż św Mikołaj zwraca się w nim do dziecka po imieniu. Ponadto, w kadr wklejone jest też zdjęcie malucha, a czasami również fotografia wymarzonego prezentu. Tym samym dziecko ma pewność, że film jest autentyczny, jego listy dotarły na właściwy adres św Mikołaja, a ten wyróżnił go, nagrywając wiadomość.