Ozdoby świąteczne dla dzieci

Ozdoby świąteczne dla dzieci

Przygotowywanie świątecznych ozdób z pewnością będzie ogromną frajdą zarówno dla dzieci, jak również dla ich rodziców. Dobrze więc przed Bożym Narodzeniem wygospodarować trochę czasu i stworzyć wyjątkowe dekoracje. Poniżej kilka propozycji. Zachęcamy do lektury!

Papierowy łańcuch

Papierowy łańcuch sprawdzi się jako ozdoba choinkowa, ozdoba okna bądź ściany. Do przygotowania łańcucha potrzebować będziemy takich artykułów, jak:

  • klej
  • nożyczki
  • kolorowy papier

Z papieru wycinamy paski, najlepiej, aby miały one po ok 2 cm szerokości. W zależności od preferencji można zdecydować się na jeden bądź kilka kolorów. Sklejamy końce pierwszego paska – tak, by powstało kółko. Bierzemy kolejny paseczek, przewlekamy przez pierwsze kółko i zaklejamy tak, by powstały dwa pierścienie. Powtarzamy, aż łańcuch będzie miał optymalną długość.

Bombki z cytrusów

Bombki z cytrusów to kolejna gustowna, a zarazem ekologiczna ozdoba świąteczna. Wszystko, czego będziemy potrzebować to owoce cytrusowe, sznurek jutowy i igła, opcjonalnie można wykorzystać również ozdoby ‒ wstążeczki, cekiny, koraliki i inne. Gdy już zbierzemy wszystkie materiały pozostanie nam tylko przystąpić do pracy.

Pomarańcze, cytryny, limonki kroimy w plasterki. Następnie suszymy w suszarce do owoców lub wkładamy do piekarnika. Gdy już owoce będą odpowiednio suche i wystygną, wystarczy nawlec plasterki na sznurek. Nasze bombki możemy przyozdobić kokardkami, brokatem bądź cekinami.

Choinki ze styropianowych stożków

Kolejną ozdobą, której przygotowanie sprawi dziecku wiele radości będą choinki. Tutaj przydadzą się nam oczywiście styropianowe stożki ‒ do nabycia w wielu sklepach, nożyczki, klej, farby oraz wszelkiego typu ozdoby ‒ bibuła, brokat, cekiny, wstążeczki, koraliki, (można wykorzystać stara biżuterię). Przygotowanie choinki jest bardzo proste i zależy od kreatywności naszego malucha. Stożek można pomalować farbą, obkleić bibułą, przyozdobić brokatem. W przypadku starszych dzieci ciekawym rozwiązaniem jest przyklejenie – za pomocą kleju na ciepło, makaronu na całej powierzchni stożka.

Podsumowanie

Przygotowywanie świątecznych ozdób to doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoją pociechą. Co więcej, tworzenie wszelkiego typu ozdób to sposób na rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Warto więc wygospodarować trochę czasu i przygotować z maluchem kilka wyjątkowych dekoracji.

Powodzenia!