W świecie bajek

Bajki sprawiają, że dziecko przenosi się w świat wyobraźni, rozwija słownictwo i uczy nowych rzeczy. Co więcej, wspólna lektura bądź oglądanie bajek to idealne sposoby na wspólne spędzenie czasu oraz wzmocnienie więzi rodzinnych.

Dlaczego warto czytać bajki?

W bajkach przedstawionych jest wiele historii, maluch poznaje ciekawych bohaterów oraz ich przygody, słucha o dobrych i złych wyborach. Co ważne, bajki opowiadają o cennych w życiu wartościach, uczą czego nie należy robić, a jakie zachowanie jest godne pochwały – można powiedzieć, że przygotowują małego człowieka do życia i już od najmłodszych lat wskazują mu dobrą ścieżkę.Warto też wspomnieć o tym, że oprócz tradycyjnych książek dużą popularnością cieszą się również audiobooki, które można wygodnie odtwarzać na każdym urządzeniu.

 

Bajka personalizowana

A gdyby tak Twoje dziecko było bohaterem bajki? Twój synek wcieliłby się w postać księcia, rycerza lub bohatera, który pomaga wszystkim, którzy znaleźli się w tarapatach? A może Twoja córka zostałaby piękną księżniczką, która wspiera potrzebujących? Taka bajka z pewnością wywarłaby duże wrażenie na maluchu i sprawiłaby, że lepiej zrozumie jej przekaz. Warto więc pomyśleć o stworzeniu bajki personalizowanej.

Najczęściej w bajkach personalizowanych pojawia się nie tylko imię, ale również zdjęcia malucha, a to z pewnością wywrze duże wrażenie na każdym dziecku. Oczywiście pojawiają się również inne postaci, na przykład dobre elfy, które podpowiadają głównemu bohaterowi, w jaki sposób powinien zachowywać się.

Bajka wychowajka

Bajka nie musi opowiadać tylko o księżniczkach i królewiczach. Podpowiadamy, że bajka może również pomóc w wyeliminowaniu złych nawyków u malucha. Jeśli Twoja pociecha nie chce sprzątać zabawek i wszelkie metody, które miały to zmienić już dawno zawiodły, dobrym rozwiązaniem może być opowieść o tym jak niegrzeczna Zosia nie chciała sprzątać i musieli robić to za nią spracowani rodzice.

Rodzice, których dzieci nie chcą jeść posiłków mogą natomiast skomponować bajkę o dzieciach niejadkach, które właśnie dlatego że nie jadły obiadów nie miały siły, by bawić się z innym dziećmi, a ponieważ były bardzo słabe cały czas siedziały w domu i nie miały przyjaciół. Oczywiście, gdy zaczęły jeść, siły wróciły a dzieci miały mnóstwo koleżanek i kolegów, z którymi miło spędzały czas.

Pomysłów jest naprawdę wiele, wystarczy odrobina kreatywności, żeby sprawić dziecku radość, przekazać bardzo ważną wiedzę i wyeliminować nieprawidłowe zachowania.

 

Jak stworzyć bajkę personalizowaną?

Wystarczy znaleźć firmę, która przygotowuje personalizowane audiobooki, jedną z nich jest firma Elfi. Podpowiemy, że wystarczy kilka kliknięć i staniecie się właścicielami linku do personalizowanej bajki, którą następnie będziecie mogli nagrać na płytę. Taki prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy malucha.